Myjki ciśnieniowe IPC PORTOTECNICA na co zwracać uwagę przy zakupie. Nikogo chyba nie trzeba specjalnie przekonywać o zaletach i funkcjonalnościach myjek ciśnieniowych. Urządzenia stały się niezwykle powszechne w każdym chyba segmencie rynku. Używane są w wielu sektorach: motoryzacja (mycie samochodu), retail (czyszczenie powierzchni w galeriach, hipermarketach), czy przemyśle (doczyszczanie hal fabrycznych, powierzchni magazynowych). Coraz częściej stosowane są na użytek domowy: do gruntownego szorowania ścian budynków, garażu, przydomowego basenu, szybkiego i kompleksowego umycia samochodu, a nawet roweru.

Myjki ciśnieniowe IPC PORTOTECNICA na co zwracać uwagę przy zakupie. Może zastosowanie.

Myjki ciśnieniowe IPC PORTOTECNICA na co zwracać uwagę przy zakupie. Ze względu na zastosowanie i poszczególne funkcjonalności wyróżniamy myjki: mobilne (przenośne), stacjonarne, samoobsługowe. Analizując stosowaną technologię mycia i temperaturę dzielimy myjki na zimnowodne i ciepłowodne. Ceny zaczynają się od poziomu kilkuset złotych (samoobsługowa myjka do czyszczenia powierzchni domowej, samochodu) do kilkunastu, a nawet kilkuset tysięcy złotych (profesjonalny sprzęt przemysłowy).

Obsługa myjki ciśnieniowej

Obsługa myjki ciśnieniowej nie jest specjalnie zaawansowana. Wymaga oczywiście kwalifikacji i odpowiedzialności. Sprzęt bywa drogi, wymaga odpowiedniej eksploatacji. Wiążę się z dostępem do instalacji elektrycznej, kontaktem z trudnym (i często drogim) podłożem (marmury, posadzki). Obsługę warto więc z całą pewnością powierzyć osobie z wiedzą i praktycznym doświadczeniem.

Na jakie detale zwracać uwagę przy zakupie.

Pierwsza rzecz: konkretna decyzja do czego chcemy sprzęt wykorzystać? Na użytek domowy wystarczy nam myjka o niewielkich wymiarach, ergonomiczna i poręczna, łatwa w transporcie. Najlepiej mieszcząca się w bagażniku samochodu. Taki sprzęt nabędziemy już za kwotę 500-700 złotych. Myjki tej klasy cechują się trwałą, odporną na zniszczenia obudową. Posiadają dobre parametry techniczne. Mogą być więc wykorzystywane do profesjonalnych zadań. Warto zwrócić uwagę na ergonomię: zużycie wody i energii elektrycznej. Ważny detal to moc znamionowa silnika i sposób jego chłodzenia  (wpływają na zużycie energii). W ofercie DAWO znajduje się cała gama tego typu produktów (https://ipcgansow.dawo.com.pl/kategoria-produktu/myjki-cisnieniowe).

Jeżeli niezbędny jest sprzęt o wyższych parametrach technicznych, polecamy myjki z klasy średniej. Na przykład marki IPC PORTOTECNICA. Tego typu myjki mają bardzo szerokie zastosowanie, sprawdzają się w różnorodnych warunkach i środowisku: hali przemysłowej, warsztacie samochodowym, hali fabrycznej, gospodarstwie rolnym. Oczywiście, myjka tego typu doskonale sprawdzi się w warunkach domowych (dom jednorodzinny, osiedlowe podwórka). Opinie naszych klientów potwierdzają, że myjki IPC PORTOTECNICA sprawdzają się doskonale w różnorodnych warunkach atmosferycznych, nie straszny im intensywny deszcz, śnieg, błoto. Ich mocną zaletą jest dobra cena połączona z wysokiej klasy podzespołami, zestawem akcesoriów i ogólną trwałością urządzenia. Są ergonomiczne, łatwe do transportu i przechowania. W naszym katalogu dostępna jest cała gama produktów z tej kategorii: myjki ciepłowodne stacjonarne,  ciepłowodne z systemem spalinowym, zimnowodne, stacjonarne, samoobsługowe.