Parownica przemysłowa.

Parownica przemysłowa – zastosowanie. Parownice przemysłowe to kategoria urządzeń zdobywających coraz większą popularność na polskim rynku. Ich zadanie można porównać do wojskowych sił specjalnych – wykonują ekstremalnie trudne i niewdzięczne zadania. Ale robią to perfekcyjnie. Usuwają wyjątkowo trudne zabrudzenia, zanieczyszczenia. Należą do kategorii sprzętu sprzątającego wysokociśnieniowego, pracują tylko w przeciwieństwie do myjek w nieco innej technologii.

Parownice nazywane są inaczej odkurzaczami parowymi, myjkami parowymi. Wytwornica pary zmienia po prostu strukturę cieczy w parę. Wytworzona para dociera do trudno dostępnych miejsc i usuwa nawet kilka nałożonych na sobie warstw brudu. Urządzenie to jednocześnie dezynfekuje powierzchnię, spełnia w danym momencie kilka zadań. Po zakończonej pracy, dana powierzchnia jest czysta, sucha, zdezynfekowana.

Podział parownic przemysłowych

Parownica przemysłowa – zastosowanie, ze względu na funkcjonalność, środowisko pracy dzielą się na kilka kategorii. Na rynku dostępne są parownice do użytku domowego. Mają formę odkurzacza parowego. Przeznaczone są do czyszczenia różnorodnych powierzchni (muszą być wodoodporne) bez wykorzystania detergentów, środków chemicznych. Wytwornica pary, wykorzystując duże ciśnienie, usuwa zarazki, drobnoustroje z dywanów, parkietu, innych powierzchni płaskich. Ceny takich urządzeń zaczynają się już od kwoty 400-500 złotych.

W obiektach użyteczności publicznej (muzeum, szpital, galeria handlowa) używa się przemysłowych parownic profesjonalnych. Zasada działania jest identyczna: nakierowana na zabrudzone miejsce dysza ze strumieniem pary usuwa zabrudzenia, typu: tłuszcz, plamy po oleju, osady z kamienia, parkietu, wykładziny PCV, toalety. Proces wykorzystuje wyłącznie silny strumień pary, nie są potrzebne żadne środki czyszczące. Wbudowane w parownice przemysłową moduły pozwalają na pełną regulację ciśnienia pary, w zależności od specyfiki pomieszczenia czy stopnia zabrudzenia. Wmontowane czujniki ostrzegają przez przegrzaniem wody, dzięki temu praca urządzenia jest wydajna i bezpieczna dla osoby obsługującej.

Odrębna kategoria to parownice przemysłowe, tak jak dostępne w naszej ofercie DS 8 400 V czy DS 8 230 V marki Cleanfix. Urządzenia spełniają wymagania nawet najbardziej dociekliwego i trudnego klienta. Cechuje je przede wszystkim niezwykle solidna jakość wykonania połączona z sensowną ceną. Zastosowane w nich systemy regulacji zapewniają stabilną i bezpieczną pracę oraz bieżącą eksploatację. Parownice te wykorzystują funkcję dezynfekcji. Wykorzystuje się je więc w obiektach podlegających wyjątkowym rygorom sanitarno-epidemiologicznym: szpitale, przychodnie, obiekty gastronomiczne, jednostki edukacyjne.

Dzięki niewielkim wymiarom i niedużej wadze, nasze parownice mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach trudno dostępnych. Wbudowane czujniki ostrzegające przed przegrzaniem, zbiorniki na brudną i czystą wodę, odpowiednia długość kabla – pozwalają na bieżącą pracę bez konieczności marnotrawienia czasu na niepotrzebne przerwy. Urządzenia charakteryzują się doskonałymi parametrami technicznymi, są oszczędne i ergonomiczne.